Aliağa Belediyesi
Gülermak Çelik Konstrüksiyon A.Ş. Hakkında | İş'te Aliağa | Aliağa Belediyesi
Firma Hakkında

Gülermak, sektöründeki köklü kurumsal geçmişi, güçlü ve deneyimli personeli ile hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda lider bir üretici olarak termik santraller, hidroelektrik santraller, endüstriyel tesisler, rafineriler, petrokimya ve kimya tesisleri, malzeme taşıma sistemleri, köprüler, viyadükler ve mimari yapılar gibi yüzlerce önemli projeyi tamamlamıştır.

Gülermak, 1958 yılında Vildan Güleryüz tarafından kendi adı altında kurulmuştur. İlk üretim tesisi Ankara Etimesgut'ta, 7900 m2lik bir alana sahipti.  

Yerel sektörün ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için daha geniş bir alana geçmeye karar veren Gülermak, 1974 yılında Ankara Gölbaşı ilçesinde 52.000 m2 alan üzerine yeni bir kaynaklı çelik imalat fabrikası kurmuştur. 

Ankara Gölbaşı Fabrikası, iş hacmini artırmak için 2006 yılında modernize edilmiş ve sonrasında bünyesine yeni makineler ve yeni alanlar ekleyerek 56.000 m2 ye ulaşmıştır.   

Sektörel yenilikleri ve son teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Gülermak;  portföyünü geliştirmek ve müşterilerinin beklentilerine daha iyi cevap verebilmek için yatırımlarına sürekli devam etmektedir. Bu hedef doğrultusunda; Ocak 2017 tarihinde İzmir Aliağa Organize Sanayi Bölgesinde yeni ve modern bir tesis kurulmuştur.

Gülermak Çelik’in Ankara Fabrikasının 2019 yılı sonlarına doğru kapanmasından sonra İzmir Aliağa Fabrikası tek ve benzersiz bir Fabrika haline gelmiştir. 50.000 m2 kapalı alan ve 157.000 m2 toplam alanda; çelik yapılar, mekanik ekipmanlar, basınçlı kap bileşenleri ve borulama imalatını gerçekleştiren Gülermak Çelik 30.000 ton / yıl mühendislik, tedarik ve üretim kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük imalat fabrikalarından birine sahiptir.

İç mekan için 160 ton, dış mekan için 200 ton olan yüksek kaldırma kabiliyeti ve en son teknoloji donanımı ile Fabrika; en uygun üretim akışına sahip, sürdürebilirliği arttıran ve en yüksek kaliteyi temin eden bir yapıya sahiptir. 

Stratejik konumu sayesinde Fabrikadan havalimanına karayolu ile kolaylıkla ulaşılabilirken, uluslararası derin deniz limanlarına mesafesi ise sadece 15 km’dir. 

Gülermak Çelik, ürünlerini 50'den fazla ülkeye ve dünya çapındaki 40 müşterisine ihraç etmenin yanı sıra, tüm projelerini zamanında ve yüksek kalite standardı ile tamamlamıştır. Bu sayede müşterileri nezdinde saygınlık kazanmanın mutluluğunu ve gururunu duymaktadır. 

Gülermak Çelik, Mart 2020’de genel merkezden resmi olarak ayrılmış olup o tarihten itibaren Gülermak Çelik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ticari adı altında faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir.